Ove jeseni ćete pucati od zdravlja i energije ukoliko budete sebi napravili ovaj eliksir.
Smanjenje nivoa hemoglobina u krvi, nezavisno od broja crvenih krvnih zrnaca (eritrocita), smanjuje kapacitet krvi da prenosi kiseonik – i dovodi do anemije. U narodnoj medicini postoji više recepata za povećanje hemoglobina u krvi.
Ova vitaminska bomba i lekoviti eliksir izuzetno je dobar i proveren lek za povećanje hemoglobina, podizanje nivoa krvnih zrnaca i poboljšanje opšte krvne slike.
Napravite ga odmah, osim što je super zdrav, vrlo je i ukusan!
Za pripremu ovog prirodnog leka – vitaminske bombe, vam je potrebno:
– 200 ml meda
– 200 gr oraha
– 200 gr suvog grožđa
– 200 ml soka od šargarepe
– 200 ml soka od cvekle
– 2 limuna
Priprema:
Operite 2 limuna. Rasecite ih na pola i izvadite semenke. Sameljite sa korom (ako su prskani – skinite koru) i stavite u neku staklenu teglu od litre.
U smesu mlevenog limuna dodajte med, ceđeni sok od cvekle i sok od ceđene šargarepe. Promešajte. Posle u ovu smesu dodajte sitno iseckane ili mlevene orahe i suvo grožđe. I ponovo sve promešajte.
Dobićete oko 1 kg ukusne i vrlo zdrave lekovite smese. Čuvajte je u staklenoj tegli u frižideru.
Primena:
Uzimajte tri puta dnevno po 1 supenu kašiku, pre svakog obroka. Nema neželjenog dejstva, osim povećanja energije. Nakon sedmici ili dve konzumiranja, proverite krvnu sliku i prijatno se iznenadite.
BONUS TEKST:
Limun se širom svijeta uzgaja u nebrojenim varijacijama koje, navodno, više niti botaničari ne registriraju. Razlike između novih varijacija su samo u vanjskom izgledu, dok njihova prehrambena svojstva i privredni značaj ostaju nepromijenjeni. Naime, limun se vrlo rijetko koristi kao svježe voće, tako da manje promjene okusa nisu previše važne. Za industrijsku upotrebu je dobra bilo koja varijacija osim, možda, onih koje nisu dovoljno trajne, pa ih se mora vrlo brzo nakon branja iskoristiti. Takve su, na primjer, gotovo nepoznate varijacije crvenih i slatkih limuna čiji su plodovi doduše kiseli, ali su istovremeno i slatki, pa ih uzgajivači koriste kao svježe voće. Njihov plod, kad se ubere, mora se potrošiti u dva-tri dana, pa je zbog toga gotovo nepoznat.
Limune uglavnom dijelimo na žute i zelene, ali to je samo komercijalna podjela, jer rastu na istom drvetu. Zeleni limun se razvija iz proljetnog cvijeta drveta umjetno, namjerno izazvanom sušom koja mora trajati četrdeset dana između juna i jula. Tako dobijen proljetni plod ima tanku, zelenu koru i vrlo sočno “meso”. Takav plod podnosi duga putovanja i uskladištenje pa je moguć izvoz po cijelom svijetu. Uobičajeni žuti plodovi, koji su uobičajeni na tržištu, rastu na istom drvetu, samo što dozrijevaju zimi. Ovaj način korištenja drveta značajno skraćuje njegov životni vijek, ali kako je vrlo isplativ, vrlo često se koristi.
izvor bonus teksta wikipedia.org