JEDNA OD NAJZDRAVIJIH BILJAKA NA ZEMLJI: Smanjuje rizik od moždanog udara, topi masne naslage koje blokiraju arterije…
Sigurno da je đumbir jedna od najzdravijih biljaka za zdravlje na Zemlji…
Ova biljka obiluje ljekovitim svojstvima, među kojima pomaže kod smanjenja upala, potiče probavu i jača imunitet.
Đumbir duguje svoj okus i miris na nekoliko različitih eteričnih ulja: gingerol, shogaol i zingeron. Ta sredstva imaju zaista moćne anti-parazitske, anti-gljivične, anti-virusne i anti-bakterijske učinake, što može olakšati bol, poboljšati zdravlje kardiovaskularnog sustava, ublažavanje astme, jačanje imuniteta, te stimuliraju probavu.
Prednosti đumbir i čaja jeste da je nevjerojatn dar kod upale mišića, prehlada, gripa i glavobolja. Ovo piće zapravo može pomoći kod virusa koji uzrokuje gripu te čireve i obične prehlade. Osim toga, samo šoljica čaja svaki dan može znatno smanjiti rizik od moždanog udara zbog činjenice da đumbir topi masne naslage koje zapravo blokiraju arterije.
Osim toga, đumbir kao povrće ima sposobnost da poboljša cirkulaciju i dovod kisika, minerala i vitamina u stanice u tijelu, a visok sadržaj antioksidansa pomaže kod uklanjanja infekcije te poboljšava imunološki sustav.
Sastojci:
– kokosovo mlijek
– četvrtina kašikice kurkume
– četvrtina kašikice đumbira
– med
PRIPREMA I PRIMJENA:
Nakon dodavanja kurkume i đumbira u kipuću vodu, smanjiti temperaturu i onda kuhati na laganoj vatri 7-10 minuta. Dodajte kokosovo mlijeko i procijediti čaj u čašu. Poboljšajte okus čaja dodavanjem nekog organskog meda. Uživajte u ovom jako zdravom piću.
Izvor: net
BONUS TEKST:
Đumbir (ili Ingver) na tržište dolazi kao gomoljasti korijen, neoguljen ili oguljen, čitav, ili samljeven. Najkvalitetniji đumbir se uzgaja u Australiji, Jamajci, zatim u Indiji i Kini, koje su i najveći potrošači njegovog korijena. Sušeni đumbirov prah ima oštar okus, a sastojak je mnogih curry mješavina i najčešće se dodaje u tijesto .
Možemo ga pronaći kandiranog u komadu, ili ušećerenog u sirupu pod nazivom “đumbirova šljiva”. Svježim đumbirom možemo začinjati gotovo sva jela od mesa, peradi , ribe, juhe, variva i ukuhano voće. Komad oguljena korijena se kuha s jelom i naposljetku ukloni ili se sitno nariba. Aroma će biti intenzivnija ukoliko se korijen samo dobro opere četkom i neoguljen dodaje jelu (narezan ili nariban). Od naribanog đumbira se priprema čaj koji ugodno zagrijava cijelo tijelo, ili se dodaje slatkim jelima i tijestu za kolače. Osobita ljubav Engleza prema tom začinu potječe iz kolonijalnog doba, pa tako rado pripremaju mirisno pecivo “Ginger Bread” (đumbirni kruh) ili omiljeno fermentirano piće “Ginger Ale” (đumbirna piva).
IZVOR BONUS TEKSTA WIKIPEDIA.ORG